Login
Home
Sign Up
Leagues
Schedule
Feedback
Links
About Us
Contact Us
League
2020 - Spring - Open
(
June 2020
)
Standings
Schedule
News
Details
2020 - Spring - Open Standings
GP
W
L
T
GF
GA
PTS
GD
WP
Calendar Sync
Blackstar
6
5
0
1
47
28
16
19
0.833
Bazooka Ballers FC
6
5
1
0
42
29
15
13
0.833
Selecta FC
7
4
3
0
56
39
12
17
0.571
Joga Bonito
7
3
2
2
41
40
11
1
0.429
Supreme Team
7
3
3
1
40
26
10
14
0.429
Penguins
7
3
4
0
31
44
9
-13
0.429
VNU
7
2
5
0
42
39
6
3
0.286
F.C. Rapids
7
0
7
0
25
79
0
-54
0.000
2020 - Spring - Open Schedule
Date
Home
Away
Time/Status
Venue
Game Type
Officials
Sun-Jun 21
Joga Bonito
P
Blackstar
Postponed
1C
Regular
Sun-Jun 21
Selecta FC
2 - 6
Penguins
Complete
1D
Regular
Sun-Jun 21
VNU
13 - 2
F.C. Rapids
Complete
1C
Regular
Sun-Jun 21
Supreme Team
3 - 4
Bazooka Ballers FC
Complete
1D
Regular
Sun-Jun 28
Blackstar
12 - 4
F.C. Rapids
Complete
1C
Regular
Sun-Jun 28
Bazooka Ballers FC
6 - 5
VNU
Complete
1D
Regular
Sun-Jun 28
Joga Bonito
4 - 5
Penguins
Complete
1C
Regular
Sun-Jun 28
Supreme Team
4 - 6
Selecta FC
Complete
1D
Regular
Sun-Jul 5
Selecta FC
17 - 6
Joga Bonito
Complete
1C
Regular
Sun-Jul 5
Bazooka Ballers FC
12 - 4
F.C. Rapids
Complete
1D
Regular
Sun-Jul 5
Blackstar
6 - 4
VNU
Complete
1C
Regular
Sun-Jul 5
Supreme Team
5 - 2
Penguins
Complete
1D
Regular
Sun-Jul 12
F.C. Rapids
4 - 15
Supreme Team
Complete
1C
Regular
Sun-Jul 12
Blackstar
7 - 7
Joga Bonito
Complete
1D
Regular
Sun-Jul 12
VNU
4 - 9
Selecta FC
Complete
1C
Regular
Sun-Jul 12
Bazooka Ballers FC
10 - 6
Penguins
Complete
1D
Regular
Sun-Jul 19
F.C. Rapids
3 - 7
Penguins
Complete
1C
Regular
Sun-Jul 19
Supreme Team
4 - 5
Blackstar
Complete
1D
Regular
Sun-Jul 19
Bazooka Ballers FC
6 - 5
Selecta FC
Complete
1C
Regular
Sun-Jul 19
Joga Bonito
8 - 2
VNU
Complete
1D
Regular
Sun-Jul 26
Blackstar
9 - 4
Penguins
Complete
1C
Regular
Sun-Jul 26
Joga Bonito
6 - 4
Bazooka Ballers FC
Complete
1D
Regular
Sun-Jul 26
F.C. Rapids
5 - 12
Selecta FC
Complete
1C
Regular
Sun-Jul 26
VNU
3 - 7
Supreme Team
Complete
1D
Regular
Sun-Aug 2
Joga Bonito
2 - 2
Supreme Team
Complete
1C
Regular
Sun-Aug 2
F.C. Rapids
v
Bazooka Ballers FC
Result Pending
1D
Regular
Sun-Aug 9
F.C. Rapids
3 - 8
Joga Bonito
Complete
1C
Regular
Sun-Aug 9
Blackstar
8 - 5
Selecta FC
Complete
1C
Regular
Sun-Aug 9
VNU
11 - 1
Penguins
Complete
1D
Regular
Sun-Aug 16
Blackstar
10 - 0
F.C. Rapids
Complete
1C
Postseason
Sun-Aug 16
Joga Bonito
4 - 5
Supreme Team
Complete
1D
Postseason
Sun-Aug 16
Bazooka Ballers FC
7 - 6
VNU
Complete
1C
Postseason
Sun-Aug 16
Selecta FC
6 - 4
Penguins
Complete
1D
Postseason
Sun-Aug 23
Penguins
v
VNU
Result Pending
1C
Postseason
Sun-Aug 23
Joga Bonito
v
F.C. Rapids
Result Pending
1D
Postseason
Sun-Aug 23
Blackstar
v
Supreme Team
Result Pending
1C
Postseason
Sun-Aug 23
Bazooka Ballers FC
v
Selecta FC
Result Pending
1D
Postseason
Sun-Aug 30
Bazooka Ballers FC
v
Supreme Team
Result Pending
1C
Postseason
League Players
Team
Player
#
1
Bazooka Ballers FC
Luis Arango
2
Bazooka Ballers FC
Christopher Britt
3
Bazooka Ballers FC
jonathan fadhili
4
Bazooka Ballers FC
Henry Garcia
5
Bazooka Ballers FC
Thomas Jaeger
6
Bazooka Ballers FC
Alexander Kim
7
Bazooka Ballers FC
Jonathan Mann
8
Bazooka Ballers FC
Odie Taribo
9
Bazooka Ballers FC
Andre Zanol
10
Blackstar
Derek Medley
11
Blackstar
Michael ONeal
12
Blackstar
David Varas
13
Blackstar
Chris Wojciechowski
14
Blackstar
freddy zamudio
15
Blackstar
Hector O Zamudio-Facio
16
F.C. Rapids
Randy Arevalo
17
F.C. Rapids
CHRISTOPHER AREVALO
18
F.C. Rapids
Steven David Castillo Onate
19
F.C. Rapids
Gary Estrada
20
F.C. Rapids
Brian Feliciano
21
F.C. Rapids
Ian Fogelman
22
F.C. Rapids
Ian R McNab
23
F.C. Rapids
Ruben Parada-Echeverry
24
F.C. Rapids
Juan Pinto
25
Penguins
Pedro Chiti
26
Penguins
Mario Chiti
27
Penguins
Sang Huynh
28
Penguins
Hector Imul
29
Penguins
Rolando Lux
30
Penguins
Arnold Pu
31
Penguins
Martin Pu
32
Penguins
Avivian Sontay
33
Penguins
Mike Zarat
34
Penguins
Erik Zarat
35
Selecta FC
Christian DeAnda
36
Selecta FC
Carlos Orozco
37
Selecta FC
Cristian Portillo
38
Selecta FC
Jimmy Santay
39
Supreme Team
Jonathan Alvarez
40
Supreme Team
Sheldon Chambliss
41
Supreme Team
Aaron Dennis
42
Supreme Team
Eric Gutliph
43
Supreme Team
Gage Leatherwood
44
Supreme Team
Adriel Martinez
45
Supreme Team
Federico Niekrasas
46
Supreme Team
Marcus Powell
47
Supreme Team
Emilio Varela
48
Supreme Team
genaro vazquez
49
VNU
Daniel Asher
50
VNU
Mo Diop
51
VNU
Brandon Durrah
52
VNU
Stephenson Isidore
53
VNU
Jose Perez
54
VNU
Robert Williams
League Details
League Type:
LeagueRoundRobin
Demographic:
10th Grade
Division:
Rec
Sport:
Soccer
(
Rules & Regulations
)
Start Date:
6/21/2020
End Date:
8/30/2020
Status:
Complete
Team Fee:
PlayerFee:
Other Fee Info:
More Info: